Postovani doktore, kolposkopski nalaz mi je uredan, Papanikolau takodje, bris mi je uredan i nema patoloskih bakterija (radjen u higijenskom), test na hlamidiju je negativan, a sekret mi je pojacan! To me brine i ne razumem zasto je pojacan. Da li treba da ignorisem cinjenicu da je pojacan, zato sto su ovi nalazi uredni ili postoji mogucnost da imam neku infekciju koja se ne otkriva ovim analizama? Hvala vam puno!

    Odgovoreno: 16. 05. 2008.
    • Ne moraju samo patoloske bakterije izazvati pojacan sekret- to mogu uraditi i saprofitne bakterije ("dobre"-normalno prisutne). Savet: 5-7 dana vag. Betadin uz istovremeno koriscenje tbl. Laktogin -po uputstvu.