Postovani,u proslom pismu sam vam pisala da proveravam ovulaciju pomocu aparata maybe baybe.Tada mi je bio 16-ti dan da aparat pokazuje da nemam ovulaciju(a radila sam ga od prvog dana menstruacije).Posto dobijam menstruaciju na 31-35dana,rekli ste mi da radim testiranje od 17-21dana.To sam i uradila ali aparatic je i dalje pokazivao da nemam ovulaciju.Posto sam vec imala jedan pobacaj tj.bila sam vec trudna trebalo bi ovulacije da bude.Neznam da li je bitno da vam napomenem da sam bila na pilulama 9meseci pa mozda zato nema ovulacije.Jako sam zabrinuta,neznam da li treba da odem kod ginekologa ili jednostavno da ne vererujem aparaticu?Jeste da mi je ovo tek prvi mesec da pokusavam da zatrudnim ali mi nije jasno da li je to normalno da nekada nema ovulacije ili da nesto nije u redu.Izvinjavam se zbog opsirnosti i hvala na vasem vremenu citajuci ovo.

    Odgovoreno: 16. 05. 2008.
    • Ne mora svaki ciklus da bude ovulatoran- pogotovu u periodu posle kontracepcije kada se organizam "vraca" u fiziolosku ravnotezu. Nema razloga za zabrinutost  i traganje za poremecajem u ovom trenutku- dozvolite Vasem organizmu da se stabilizuje- obicno to bude vrlo brzo- 1-3 meseca. Opustite se bice sve u redu.