Postovani dr.,zanima me pouzdanost koriscenja aparatica maybe baybe.Naime,aparatic pokazuje da nikako nemam ovulaciju.Zadnju menstruaciju sam imala 25aprila(prvi dan),danas je 11maj sto znaci da je proslo 16dana.E sad,ovo mi je druga menstruacija posle prestanka koriscenja pilula 9meseci.Jel moguce da nema ovulacije,citala sam negde da je to moguce posle prestanka uzimanja pilula?Inace,dok sam pila pilule dobijala sam menstruaciju na 28dana,a pre koriscenja pilula na izmedju 31-35dana a napominjem da sam imala missed ab.zbog kojeg sam i pila pilule.Jako sam zabrinuta jer planiram sledeci mesec raditi na bebi posle pauze od tri meseca nakon koriscenja pilula.Hvala puno i izvinjavam se na opsirnom pitanju

    Odgovoreno: 12. 05. 2008.
    • Ova metoda je orjentaciona, ali prilicno pouzdana. Vi ste pozurili sa testiranjem- probajte od 17- 21 dana ciklusa- tada se kod Vas ocekuju plodni dani ( takav Vam je ciklus). Vi imate ovulaciju jer ste ostajali trudni te nema razloga da i posle pilula bude sve u redu. Radite na bebi- bice.