Postovani doktore, Ja sam u 4-tom mesecu trudnoce i imam 31.godinu starosti. Na urinokulturi od 02.04. rezultat glasi: Koagulaza negativan staphylococcus spp.,50.000CFU/ml.-bez antibiograma Bris vagine : staphylococcus aureus senzitivan na palitrex ispod pise Epitelne celije,Gram+koke,laktobacili Dobila sam palitrex vaginalete 7 veceri. Prvih 5 dana terapije sve je bilo u redu i onda se javio nesnosan svrab koji je trajao do kraja terapije.Tada mi je Dr. dala canesten 3 od kjoga se sve sredilo. Kontrolni bris i cvervikalni bris sam radila 22.04. Bris vagine : Koagulaza negativan Staphylococcus spp. senzitivan na gentamicin. Ispod pise:Direktan preparat:Epitelne celije,leukociti Gram+koke, laktobacili Bris cerviksa: Koagulaza negativan Staphylococcus spp. senzitivan na gentamicin. Dobila sam gtentamicin vaginalete i sve je bilo u redu do kraja terapije sada ponovo imam svrab i pecenje ali mi dr kaze da se samo ispiram kamilicom,jer sam radila tripl test,i predstoji mi Amniocenteza. Moj muz takodje ima na glavicu 2 tackice koje s vremena na vreme pocrvene i pomalo ga svrbe. Jos da napomenem da ja i muz imamo redovne seksualne odnose i ne menjamo partnere. Sta Vi mislite?Mene najvise brine taj svrab...Pratim vase odgovore na ovom sajtu i vidim da ste veoma cenjeni. Hvala Vam unapred

    Odgovoreno: 12. 05. 2008.
    • Slobodno ponovite Canesten 3 vaginalete ili Nystatin vaginalete- ne vidim razlog zasto bi sada trpeli svrab jer je verovatno u pitanju opet gljivicna infekcija. Takodje spolja mazite Kansen kremu ( i suprug) ili jos bolje ako nadjete  Mac-Miror-Complex kremu. Za vreme terapije bez odnosa. Ako ne pomognu predlozene vag. takodje mozete ici sa M-M-Complex vaginaletama (6 vecerii).