Postovani, imam vec nekoliko godina problem sa candidom i uporno je lecim. Cervikalmi brisevi i Papa testovi su mu uvek u redu osim sto mi je vaginalni uvek 6. grupa. Poslednja terapija mi je bila: MACMIROR COMPLEX 500 pre ciklusa, za vreme ciklusa ketokonazol tablete i posle ciklusa 1 Lomexin vaginaleta. Nakon ovoga posle par dana uradila sma cervikalni bris i izolovane su mi: Lactobacillus spp. i Candida spp. Koliko je vec ovo opasno i posto sam u braku i zeleli bismo dete kakvog uticaja ovo moze da ima i kako se leci? Unapred zahvalni.

    Odgovoreno: 12. 05. 2008.
    • Nije opasno, ne utice na plodnost samo je dosadno i uporno. O detaljima procitajte na sajtu u tekstu: Vaginalna kandidijaza -nocna mora zena- tu cete se informisati o prirodi , nacinu i duzini lecenja kandidijaze.