Doktorka mi je dala da vadim cervikalni i vaginalni bris. Interesuje me cemu sluze ti nalazi, odnosno sta se njima moze utvrditi? Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 12. 05. 2008.
    • Ovim brisevima se utvrduje prisustvo patogenih (oni koji mogu izazvati problem) bakterija u vagini i grlicu. Istovremeno se determinise bakterija i antibiotik na koji je osetljiva te se moze sprovesti ciljano lecenje (antibiotikom na koji je bakterija osetljiva).