Postovani, molim Vas da mi kazete da li su sledeci nalazi uredni i ako imate neki komentar na njih. Trudnoca po UZ je 25 + 4, BPD 61mm, HC 236mm, AC 207mm, FL 48mm, HL 46mm, FL/AC 0.23, FL/BPD 0.79, O/E FL 1.05. O/E HL 1.05, tezina ploda 838 grama, posteljica na prednjem zidu, I stepen zrelosti, ne doseze unutrasnje matericno usce, plodova voda uredna. Grlic dug 2cm, smeksan, neuloziv, uterus smeksan, ne kontrahovan, cerviks dug 43mm bez tunelizacije. TCD 30mm, CM 8mm, Va 6mm, Vp 4mm. U 21. nedelji stepen zrelosti placente je isto bio I stepen, pa ste rekli da Vam se to ne uklapa u tu nedelju i da se konsultujem sa svojim ginekologom. Kada sam razgovarala sa njom rekla je da je to normalno. Molim Vas za odgovor i misljenje.

    Odgovoreno: 09. 05. 2008.
    • Pa nije normalno (mozda je to njeno tumacenje onoga sto vidi)- ali to je
      objasnjenje Vase dr i nemojte ulaziti u prepirku. Ovi rezultati su ok- beba
      napreduje kako treba, biometrija, lokalizacija posteljice, duzina grlica-
      sve je Ok (sto znaci da je i posteljica suficijentna koji god stadijum bila
      0-ti ili I-vi)