Postovani doktore imam jedno pitanje za vas.Ovako vec nekih mjesec dana imam bijelo pranje i nikako da prestane.Koristila sam neke svedske vaginalne kapsule -12 dana po dvije tablete ,jedna ujutro jedna navece ali nisu pomogle.Ja sam u Svedskoj i neznam koje tablete su mi najbolje za koristiti.Nadam se da mi mozete pomoci.Unaprijed hvala

    Odgovoreno: 25. 04. 2008.
    • Najbolje bi bilo uraditi grupu vaginalnog sekreta i vag. i cervikalni bris i zatim leciti po rezultatima, ali posto ste u Svedskoj pokusacu da Vam dam lekove koji bi trebalo da pomognu. I Vi i suprug uzmite tablete Orvagyl-a od 400 mg 2x1 7dana. Uz tablete Vi stavljajte vaginalete Orvagyl takodje 7 dana. Za vreme terapije bez odnosa i alkohola. Posle ovih vaginaleta nastavite sa vaginaletama Canesten 3 i to 2 pakovanja za redom.Od pocetka terapije pocnite da pijete i tbl Laktogin  2x1 - duze vremena 4-6 nedelja ( radi se o tabletama kojima se sredjuje vaginalna flora). U sledeca dva ciklusa neposredno posle menstruacije stavite po jednu vaginaletu Canestena1. Ako to ne pomogne onda cete morati da postupite kao sto je navedeno u prvoj recenici