volela bih da mi odgovorite kada bi trebalo da se vidi eho ploda?14. aprila mi je utvrdjena trudnoca vaginalnom sondom jer se ultrazvukom nije videla. poslednja menstruacija mi je bla 03.03.2008. od 11.3. do 16.3. sam primala inekcije penicilina. odnose sam imala u periodu od 17.3 do 22.3. juce na pregledu (21.4.2008.) se nije video eho ploda, molim vas kazite mi da li je to normalno?

    Odgovoreno: 25. 04. 2008.
    • Eho ploda se moze videti oko 5 nedelje trudnoce (racunajuci prvi dan zadnje menstruacije). Srcana akcija se vaginalnom sondom moze videti sa 5 ned. i 4 dana. ALI zbog bolesti je moguce da je ovulacija bila kasnije, ili da se zbog polozaja materice ponekad tesko uocava plod. Ponovite UZ za 5-7 dana - tada bi sigurno moralo da se vidi ovo o cemu sam Vam pisao.