Pre dve i po godine prvi put sam dobila alergiju po grudnom kosu i duz kicme, dakle osip crveni bez drugih smetnji (u disanju, svrab). Od tada mi se sporadicno javljao isti psip doduse manjeg inteziteta ali sam primetila da se to desava nekako uvek u periodu menstrualnog ciklusa, to jest prvog dana ciklusa. Za dve i po godine imala sam do sada 6 puta takvo stanje i dobila bih inekciju i to bi se smirilo ili bih pila claritin. Radila sam ultrazvuk kao i kolposkopiju i do sada su nalazi bili uredni, sa manjom promenom na grlicu materice (oko orofitiuma uzana ektopija, periferno REE)koju pratim. Nisam radjala, imam 37 godina, pa me zanima da li smatrate da napomenute alergije imaju veze sa nekom ginekoloskom promenom ili pak je to posledica pada imuniteta u tom periodu ili mislite da je pitanje mozda bolje uputiti nekom drugom lekaru. Najlepse hvala i lep pzdrav iz Beograda

    Odgovoreno: 04. 04. 2008.
    • Mislim da nemaju veze sa genitalnim sistemom i da je u pitanju konstitucija (verovatno ste plavi i nezni), a da je menstruacija samo okidac za poremecaj imuniteta koji vec egzistira. Savet je da konsultujete imunologa a dok ga ne konsultujete pijte caj od ehinacee purpuree, protektin, kalcijum i viva jogurt.