Mirena IUD i konstantno krvarenje Poštovani, Imam gotovo 36 godina,i dvaput sam rodila.Zbog problema sa anemijom,vezanih za preobilne menzise,postavljena mi je Mirena.Samo postavljanje sam odlično podnela,bio je treći dan menzisa,i nisam imala nekih većih bolova.Išla sam na kontrolu UZ posle 7 dana,pa posle prve sledeće menstruacije koja je bila znatno duža ali i manje obilna. U tom narednom periodu sam imala strašne porodične stresov,negovala oca koji je naglo obolio,i ubrzo umro,tako da gotovo da nisam ni obraćala pažnju na tkzv.tačkasto krvarenje.Međutim,sad kad se setim,ja nisam imala faktički 7 dana bez neke vrste krvarenja-ili da kažem,obojenog sekreta. Mirena je postavljena 24.5.2007,sad će godina.U X mesecu sam bila na ponovnoj ontroli:Papa,kolposkopija,vag.ultrazvuk,pregled.Svi nalazi su uredni,a miom koji sam imala-nestao je.Moja lekarka kaže da se strpim još malo jer je svaki organizam jedinstven,i s obzirom da ta krvarenja nisu obilna(braonkaste su boje)probam sačekati još malo.Krvna slika mi nikad nije bila bolja,PMS nemam,i osećam se odlično. Cenila bih vaš uvaženi savet i mišljenje. Hvala unapred.

    Odgovoreno: 04. 04. 2008.
    • Nije uobicajeno da takva spoting krvavljenja traju toliko dugo- ali desava se (6 meseci je uobicajeno). Saglasan sam sa misljenjem Vase Dr i predlozio bih jos malo strpljenja- mada iskreno nije lako- ali sa druge strane postignuti efekti su izvanredni te vredi strpeti se jos neko vreme. U sustini od Vas zavisi (da li mozete ili ne da podnesete aktuelno stanje).