Pre par dana sam radila bris i papa test. U nalazu piše da imam VI grupu vaginalnog sekreta. Kao terapiju sam dobila Gino-Daktanol (7 dana) i Polygynax(6 dana). Zaboravila sam da pitam da li i moj momak treba da koristi nešto, pretpostavljam da je to poželjno? Za Gino-Daktanol znam da postoji neka krema koju muškarci mogu da koriste, pa me interesuje da li je to dovoljno ili bi trebao da uzme nešto drugo? Hvala

    Odgovoreno: 02. 04. 2008.
    • Licno mislim da je terapija ok. , ali mnogo dugo treba da stavljate vaginalete. Bice dovoljno jedno pak. Vag. Canesten 3 (eventualno 2) i to je sve. Momak moze par dana ili ginodaktanol ili kansen kremu spolja (kao i Vi), ali to uglavnom muskarcima nije potrebno (priroda genitalija je takva). Na sajtu imate tekst o vag. kandidijazi- procitejte da bi ste znali detaljnije o cemu se tu u stvari radi.