Poštovani doktore, da li se cikloprogenova može iskoristiti u cilju ispitivanja postojanja blokada u materici, tipa priraslica, slepeljenih zidova... U pitanju su slabe menstruacije, pa s obzirom da su hormonske vrednosti u redu potrebno je isključiti i ovu mogućnost. Želela bih da izbegnem histeroskopiju. Ukoliko je odgovor potvrdan, koliko dugo ih treba koristiti i kako (pre, posle ciklusa)? I još nešto, htela bih da vam se zahvalim što ste jedino vi na pravi način uspeli da sagledate stanje moje mame (snimanje m. rezonanacom, bol u maloj karlici) i date logično objašnjenje za kojim godinama tragamo. Prezadovoljne smo vašom dijagnostikom, mada, iskreno, malo su nas oni pseudo i oni per.. tumori uplašili. Vi ste «naslutili» o čemu se radi, a ona bi volela da vas poseti u vašoj privatnoj ordinaciji da konkretnije definišete problem.

    Odgovoreno: 02. 04. 2008.
    • Ako je hormonski status uredan- onda je savet histeroskopija- ona ce dati odgovor na pitanje koje Vas muci. Sa druge strane to moze biti Vase prirodno stanje te je moj savet da probate da ostanete trudni- to je najbolji test (naravno ako ste u takvim godinama i okolnostima). Mozete probati sa C-Proginovom tri meseca od 5.og dana ciklusa- nece Vam stetitti, ali pravi odgovor na pitanje dace trudnoca, odnosno ako se tu pojavi problem onda histeroskopija. Hvala na pohvalama.