Postovanje imam 39 godina i u decembru 2005 sam operisana od mioma materice, tom prilikom mi je izvađena materica, a ostali su mi jajnici. operacija je uspesno obavljena i sve je u redu bilo do pre nekih deset meseci kada je poceo da me boli desni jajnik i mesto gde je bila materica, ali samo prilikom seksualnog odnosa, tacnije prilikom orgazma. interesuje me da li mogu da nastanu novi problemi i koje komplikacije mogu da nastanu. isto tako moram da naglasim da imam cistu na oba jajnika pa me zanima moze li to biti problem i uzrok bola? i na kraju zelela bih da pitam da li mora posle operacije i otstranjenja materice, da se kasnije izvade i jajnici. unapred hvala lea

    Odgovoreno: 03. 04. 2007.
    • Mislim da sam vec odgovorio na ovo pitanje. Moguce su ciste na jajnicima - zbog perioda perimenopauze u koji ulazite, cista moze biti uzrok bola, aukoliko nema potrebe ne trba naknadno odstranjivati jajnike.

Komentari na pitanje: #398

    • Pozdrav, imala sam operaciju u maju, izvadili su mi levi jajnik, jajovod I beningi tumor koji sam imala. E sad me zanima dali moze da se ostane u drugom stanju sa jednim jajnikom I jajovodom? ☺️