Poštovanje, imam 33 godine,i na pregledu mi je uspostavljena dijagnoza inicijalna adnenomioza na zadnjem zidu uterusa.Šta mi možete reći o ovome.Da napomenem da sam u 25-oj nedelji trudnoće, i da mi je ovo treća trudnoća. Unapred zahvalna

    Odgovoreno: 02. 04. 2007.

    • Nije mi bas jasno kako je postavljena dijagnoza i to u trudnoci jer adenomioza predstavlja prodor bazalnog sloja sluzokoze (endometrijuma) u miometrijum (misicni sloj). Karakteristicna je za zene starije zivotne dobi a karakterisu je bolne menstruacije, produzena menstr. krvavljenja i uvecanje materice.Ova dg se postavlja van trudnoce, a ako trudnoca tece nesmetano ne sekirajte se.