Ja imam problem hronicne candide. Jednostavno se stalno vraca. Probala sam sve. Isla na sve moguce testove i analize. I sve je u redu, osim candide u brisu ili tkz.VI grupe. Secer nemam, znaci nije od toga. Na Kansen i Kanesten uopste vise ne reagujem, cak me i iritiraju te vaginalete. Redovno idem kod ginekologa na kontrolu, jednom je VI, drugi put III grupa, pa opet VI i tako stalno. Vrlo je neprijatno i ne znam sta vise da uradim. Probala sam i Lomexin vaginalete (pakovanje je samo 1 vaginaleta), a za pojacanu kandidu koriste se 2 kutije, tj jedna vaginaleta uvece, pa isti postupak za dve veceri. Medjutim, Candida se ubrzo opet vratila. Ima li neki novi lek???? Unapred hvala

    Odgovoreno: 02. 04. 2007.
    • Gljivicne infekcije su vrlo uporne i nezgodne, a tekodje i vrlo ceste. Promenite nacin ishrane ( bez ljutog , slatkog, zacinjenog i kiselog), vratite se dobrom starom nistatinu (nema novih lekova) i neka terapija traje najmanje 10 dana uz kombinaciju sa oralnim antimikotikom Tbl. Diflukan 150 mg u jednoj dozi i Vi i partner. Posle vag. Nistatina uzmite Vag. Laktovag-a 2x1 najmanje 7 dana ( za sredjivanje vag. flore). U sledeca tri ciklusa neposredno posle menstruacije stavite po jednu vag. Lomexina ili Canestena1. Za vreme terapije bez odnosa.

Komentari na pitanje: #370

    • Postovani, Molim za savet za supruga, vec neko vreme ima kandidu, koju sam mu ja prenela, meni je pomogao lomexin, koju mi je ginekologa preporucio, jer sam trudnica, jednu uvece i jednu za cetiri dana. On je mazao canesten, medjutim nije doslo do izlecenja. Da li mozete Vi da preporucite neki lek, I koliko da ga koristi, jer ima uzasan svrab? Unapred zahvalna

    • Da li se može koristiti Lomexin za vreme terapije Orgametrilom? Hvala u napred

    • Da li se može koristiti Lomexin za vreme terapije orgametrilom?

    • Postovani,imam problem skoro dve godine sa kandidom.Od kako sam pila antibiotike skoro mesec dana zbog korone,svaki treci mesec se uporno vraca namon ciklusa.Nema sta nisam probala od vaginaleta,uzimala sam vaginalni probuotik nakon terapije za kandidu,sve bude dobro i nakon nekog vremena opet je tu.Ocajna sam.Ne znam da li je stetno toliko vaginaleta tako cesto.Jednom sam cak popila jednu tabletu diflukana.To je bilo pre 7-8 meseci.Postoji li neko drugo resenje jer je ovo zaista nepodnosljivo!Umaored zahvalna.

    • Jelena Popovic Kostic 09. 06. 2022.

      Postovani,da li kandida utice na stvaranje CIN-a?

    • Mesecima unazad imam enterokoku ni jedan ginekolog kod kog sam bila ne pridaje znacaj kao nije opasna a meni se odlaze vto 6 meseci, pila sam antibiotike po antibiogramu primala injekcije stavljala vaginalete mali milion probiotike ne jedem slatkise vise od godinu dana prala ves na 90 stepeni odvojeno suprug nema, danima vec imam svrab i blagu temperaturu kad svrab prestane vise sam ocajna i ne znam sta da radim molim za pomoc.

    • Postovani. Pre mesec dana sam radila bris. Ginekolog mi je dijagnostikovao 3 grupu sekreta uz obavezno lecenje oba partnera. Partner i ja smo pili orvagil 3×1 zatim sam ja koristila arilin rapid 4 veceri pa 6 dana pauza i jedna lomexin vaginaleta. Medjutim posle 3 dana od stavljanja te lomexin vaginalete pojavio se gust beli sekret a potom i žuckast. Trebalo bi uskoro da dobijem. Ne znam da li se infekcija nije lepo izlecila ali prosto mi je nemoguce posle svih tih antibiotika da to nije prestalo. Hvala Vam unapred na odgovoru.