Bila sam kod ginekologa i on mi je dao sledeci nalaz:  Retki Er, masa Le, cel gornjih slojeva bez znakova atipije, masa cel  dubokih slojeva nadbubrelog jedra, hiperhromaticnog, nepravilnog oblika,  masa ogolicenih jedara.  Papa test:IIIgr VS:III gr.  Moze li neko da mi protumaci, vrlo sam zabrinuta?  Hvala unapred.

    Odgovoreno: 25. 01. 2008.

    • Papa III je patoloski nalaz (postoje promene na celijama grlica) i moze biti posledica bakterijske ili virusne infekcije. Potrebno je da lecite grupu sekreta ( najbolje po antibiogramu v+c brisa), posle terapije proverite Pa i ako je opet III uradite biopsiju grlica a zatim na osnovu rezultata histopatologije i odredjen tretman istog