13 Decembar imala sam aborta u jednoj privatnoj ordinaciju u Gnjilanu gde  i Zivim,u toj vreme bila sam trudna 7 nedelje sa pogresnom osobom i zato  sam morala da abortiram,tokom abortusa doktor mi rekao da imam i Mioma sto  treba da operisem,moj problem je sto od taj dan kada sam abortirala jos  imam krvaljenje,i ako sam uzela terapiju posle abortusa,bila sam u  kontroli posle 2 nedelje doktor mi rekao da sam dobro i da sam dobro  ciscena,rekao mi je produzi terapiju i to samo tablete:Chymoral 100 forte  3x1 i Sanavita 100mg 2x1 jos 10dana,ali ja jos krvarim,molim vas ako  mozete da mi odgovorite kolko vreme treba da krvarim ili mozda ce mi  preporucite drugu terapiju da prestane krvaljenje,hvala unapred i mnogo  pozdrava od mene.Ps.izvini za slabo pisanje posto nije moj maticni  jezik.cekam vas odgovor,mnogo hvala.

    Odgovoreno: 22. 01. 2008.

    • Ne bi trebalo da krvarite toliko dugo. Posle abortusa obicno krvavljenje traje 5-7 dana. Izuzetno retko moze da se javi oskudno-mrko braon prljanje i duze vreme- najdalje do sledece menstruacije koju je trebalo vec da dobijete. Moj savet je da se opet obratite ginekologu koji Vam je radio intervenciju da Vas pregleda ultrazvucno. Moguca su dva puta za sredjivanje krvavljenja: 1. Da se uradi reintervencija- ako nije dobro uradjeno i 2. Da se krvavljenje zaustavi tbl. Primolut-nor 2x1 10 dana. Ako se Vas ginekolog odluci za drugu opciju- krvavljenje mora da stane za 48 sati. Ako ne stane reintervencija. Sto se tice mioma niste naveli koliki je i kako je lokalizovan te Vam ne mogu reci da li je operacija neophodna. Obzirom da ste ostali trudni mozda se moze i bez nje.