Ovako ja sam ocigledno jako ne informirana osoba i zapravo mi je jako zao  zbog te situacije.Mlada sam ne zalim imati sex sa momkom prije  braka,djevica sam ali ipak praktikujemo dodirivanje genitalijama.Da li je  moguce ostati trudan s obzirom da ipak se tom prilikom izlucuju lubrikanti  koje sadrze sjeme ??oprostite na glupom pitanju

    Odgovoreno: 22. 01. 2008.

    • Pitanje nije glupo, ali je neprecizno. Dodirivanjem genitalija (samo time bez potpunog svrsavanja) vrlo tesko takoreci nikako ne mozete ostati trudni. Da bi doslo do zatrudnjivanja potrebno je da dodje do fizickog prodora spermatozoida u vaginu i zatim navise sto je samo dodirivanjem nemoguce. No svejedno vodite racuna o delovima koji se dodiruju i kolicini lubrikanta odn. sperme sa kojom Vase genitalije dolaze u kontakt- odnosno izbegavajte takve kontakte.