MOLIM VAS DA MI ODGOVORITE POSLEDNJU MENSTRUACIJU SAM IMALA 21.01.2007. U PERIDU OD 02.02.2007-17.02.2007 PILA SAM LEK ZYBAN KOJI JE ANTIDEPRESIV ZA ODVIKAVANJE OD PUŠENJA POSTO SAM URADILA ULTRAZVUK USTANOVLJENA JE TRUDOĆA 7 NEDELJA DA LI OVA VRSTA LEKA UTICE NA PLOD I ŠTA MI SAVETUJETE? UNAPRED VAM SE ZAHVALJUJEM

    Odgovoreno: 20. 03. 2007.
    • Iskreno o tom leku znam da je hit za odvikavanje od pusenja , avrlo malo znam o stetnim efektima. Ono sto znam je da noksa koja na plod deluje u prvih 56 dana trudnoce deluje po principu sve ili nista tj. ako deluje stetno na plod plod se nece razviti vec ce doci do spontanog pobacaja (klinickog ili subklinickog), ili ce u protivnom trudnoca biti uredna. Ipak predlazem kontrolu trudnoce u smislu redovne uz-ne kontrole (NT, nosna kost) i Double screening test. Ukratko ukoliko je trudnoca u ovom trenutku vitalna mala je verovatnoca da je Zyban uzrok.