Dragi doktore, Imam 55.god i pre 2 god sam bila kod ginekologa i ustanovili su da imam spustenu besiku, i predlozili su mi da idem na ugradnju neke (ne znam kako se tacno zove) sprave koja bi besiku vratila u normalan polozaj. Ja jos uvek nisam otisla na tu ugradnju niti sam se od tada javljala lekaru, ali tokom tog perioda nisam osecala nikakve promene. Interesuje me koliko bih ja vremenski smela da budem bez te sprave,i dali bi nesto u medjuvremenu moglo da se iskomplikuje.
    Unapred zahvalna nislika.

    Odgovoreno: 20. 03. 2007.

    • Spad besike je problem koji se javlja relativno cesto, uslovljen je konstitucijom, tezinom, povredama prilikom porodjaja. Vama je predlozen pesar-gumeni prsten koji pruza potporu vaginalnim zidovima time i besici. Dok god nemate subjektivnih smetnji (nevoljno oticanje mokrace, smetnje pri hodu ili odnosu) nemate ni potrebu da nosite isti. Vremenom spad moze postati izrazeniji pace Vas to primorati da se javite lekaru i naravno mogu se javiti gore opisane smetenje.