postovani, imam 28 godina i problem sa bolnim menstruacijama. Povremeno tokom menstruacije primetim da se osim krvi pojavljuju i komadici tkiva, za koje ja mislim da je cista.Naime, prilikom pregleda lekara, pomocu ultrazvuka je konstatovano da imam policistican levi jajnik. Na ginekoloskim pregledima sve je u redu ali pored bonih menstruacija u poslednje vreme imam bolove sa leve strane u predelu jajnika i bubrega a takodje i urinarne infekcije, koje lecim uvinim cajem i biljnim kapsulama palisept.Nalaz urina pokazuje da nema infekcije ali ja sam sasvim sigurna da je u pitanju latentna infekcija. Trenutno se nalazim u inostranstvu i molim vas da mi odgovorite da li je urgentno to sto se tice pojave tkiva pri krvarenju a drugo da li ovi simptomi koje sam opisala a ticu se urinarnog trakta na neki nacin mogu da se impliciraju i nareproduktivni sistem.
    Hvala unapred.
    Srdacan pozdrav iz Haga Aleksandra

    Odgovoreno: 20. 03. 2007.
    • Verovali Vi ili ne bolne menstruacije su dobar znak u ginekologiji (znak su ovulatornih ciklusa). Savet : dva dana pred ocekivani ciklus 2x1 aspirin bi trebalo da pomogne. Komadici koje opisujete kao delove ciste nisu to vec sluzokoza materice koja se menstruacijom eliminise-zato ne sekirajte se.Urinarni trakt ne bi trbalo sami da lecite vec po nalazu urina i urinokulture jer Vi samolecenjem mozete maskirati infekciju. Moguce je da imate pesak u bubrezima (narocito ako je pozitivna poroodicna anamneza pa bi i to trebalo proveriti). Ovakva simptomatologija ne utice na gen. trakt.-bez sekiracije.