Postovani doktore,
    Ovim putem zelim da Vam se zahvalim na brzom odgovoru i da Vam postavim
    jos preciznije pitanje u vezi uradjenih analiza na viruse. Analize su
    pokazale da je:
    Rubella IgG =3.58 a referentna vrednost je 0.85-1.1
    Cytomegalo IgG 7.56 a referentna vrednost je 0.85-1.1
    Toxoplasma gondii IgG 1.55 a referentna vrednost 0.8-1.1
    I konstatovano mi je da imam adeno virus 1/32.
    S obzirom da ove rezultate i referetne vrednosti koliko pomenuti virusi
    mogu da uticu na razvoj ploda? S obzirom da mi je prva trudnoca veom
    sam zabrinuta pa Vam molim za dodatni odgovor.
    Srdacan pozdrav,
    Miroslava

    Odgovoreno: 20. 03. 2007.

    • Poviseni nivoi IGG ukazuju na reaktiviranu infekciju koja ne bi trebalo da utice na plod (imunitet zene u trudnoci je suprimiran- te je i to objasnjenje za ove nivoe). Ipak konsultovao sam Infektologa Doc Maju Jovanovic sa infektivne klinike te je njen savet da se obratite i ifektolozima radi konsultacije (moze njoj). Sa ginekoloske strane predlazem intenzivan Uz-nadzor- narocitio izmedju 18 i 22 nedelje. Adeno virusi nisu teratogeni.