postovanje doktore stefanovicu..imam 30god i imam genitalni herpes vec par  godina planiram decu pa posto sam negde citao da asimtomatska eskrecija  herpesa postoji u pluvacki,cervikalnim iseminalnim sekretima interesuje me  dali mogu imati dece ?i dali se dete( KAO FETUS)moze zarazi prilikom  oplodnje ?unapred zahvalno

    Odgovoreno: 10. 01. 2008.
    • Slobodno mozete da imate decu-dete necete zaraziti- opasnost postoji za Vasu buducu suprugu, ali i kod nje je za buducu trudnocu opasna samo akutna infekcija u ranoj trudnoci za sta je verovatnoca vrlo mala.