Postovani, hteli bismo devojka i ja da Vam postavimo pitanje. Devojka ima  20 godina, potpuno je zdrava, nikada nije imala vece ginekoloske  probleme(redovno ide na preglede). Imamo problem da u odnosu, u odredjenim  polozajima, konkretno "otpozadi" i slicne varijacije, devojka ima jaku  nelagodnost pri cemu se jako i momentalno ježi, u neprijatnom smislu, i  time dalji odnos u tom polozaju postaje nemoguc (a time i pada zelja za  dalji odnos). Pri odnosu u ostalim polozajima obicno nema takvih problema,  i sve tece normalno. Ovo joj se desava uvek, od kada je seksualno aktivne  (vec 2 god). Ja do sada nisam imao takav problem sa drugim devojkama.  Posto je nemoguce naci termin "jeza" u negativnom kontekstu vezano za ovaj  problem na internetu, resili smo da vas pitamo za misljenje sta je uzrok i  kako da resimo problem.   Puno pozdrava i srecni praznici.

    Odgovoreno: 09. 01. 2008.
    • Ne postoji racionalno objasnjenje za problem koji navodite. Moguce je da Vasa devojka ima takav polozaj materice (izrazita nagnutost napred ili pozadi) i da u tom polozaju dolazi do zatezanja matericnih veza sto ona registruje kao jezu- nelagodnost. Savet je nemojte primenjivat tu pozu- to je resenje. Potrebno je da uradi klasican ginekoloski pregled i pita ginekologa o polozaju materice.