Dragi doktore,
    pre mesec i po dana morala sam da abortiram. Nakon 7 dana terapije na kontroli ostala je upala materice. Nakon jos 7 dana terapije dovicinom i ginodaktanolom doktor je rekao da je sve u redu. Ja sam za svaki slucaj uzela jedno pakovanje poliginaxa. Pre par dana osetila sam strašne bolove u stomaku i nakon pregleda konstatovana mi je teška upala jajnika, levog a desni je blago zahvaćen. Rekli su mi da zbog toga imam i bolnu stolicu jer upala pritiska debelo crevo ( ne znam bolje da objasnim) Sad primam 2g longaceph inekcije 7 dana. Takodje su mi rekli da se menstrualna krv nakuplja ali zbog upale, grlić materice se još ne otvara i da će prva nakon abortusa biti veoma bolna i obilna. Pre ovog svega bila sam potpuno zdrava ginekološki, nikad nikakavih upala niti bilo čega, iako imam 33 godine, zatrudnela sam za svega 2 meseca. Veoma sam uplašena i razočarana zbog svega što se dešava, svi mi govore da će sve biti u redu a stvari se sve gore odvijaju i komplikuju. Ja brojim dane do tri meseca od abortusa kako bih opet počela da radim na trudnoći a bojim se da će sve ovo narednu trudnoću jako odložiti ako ne i potpuno onemogućiti. Duboko sam razočarana i sobom jer sam dok sam koristila poliginax jednom dozvolila odnose sa momkom i bojim se da je to uzrok ove upale. Molim Vas recite mi šta da radim, kako da saniram sve ovo, kako da predupredim dalje komplikacije, kako da što pre dodjem do toliko željene bebe.Veoma cenim Vas rad i najviše Vas molim za neko Vaše mišljenje čak i ako nemate konkretan odgovor. Hvala unapred i puno pozdrava iz Novog Sada

    Odgovoreno: 20. 02. 2009.
    • Ja uvek imam konkretan odgovor jer kakav bi dr bio?- Mala šala- opustite se. Desila se komplikacija koja nije nemoguća [naročito posle abortusa koji ste imali]- upala adnexa tzv. Adnexitis . Th koju sada primate je ok. Ja bih dodao čepiće diklofenaka 1 uveče i tbl Orvagyla od 400 mg 2x1 7 dana. Slobodno me poslušajte - bice vam sigurno bolje. Što se tiče zatvorenosti grlića i to se dešava, ali ako se ne otvara može se izvršiti dilatacija istog- popričajte sa vašim lekarima. Saniraće se i neće ostaviti posledice, ne sekirajte se.