Poštovani,
    u devetoj sam nedelji trudnoće. Radila sam ultrazvuk u 7. nedelji i doktorica je rekla da je jako zadovoljna. Međutim, neko vreme osećam da blagi svrab dole, kao i suvoću. Poslednji odnos mi je bio izuzetno bolan, kad je krenuo da izlazi gusti beli sekret. Išla sam na vađenje brisa i ginekolog je već na pogled rekao da je kandida. Da li mogu imati problema zbog toga? Još više me plaši jer mi je rekao da imam ranicu na materici i zavaljenu matericu. Molim Vas objasnite mi da li to može imati uticaja na trudnoću. Pregled je bio izuzetno dug i bolan, doktor kaže da imam jake trbušne mišiće i da zato ne može da napipa ne znam šta... Razmišljam da menjam ginekologa, nisam sigurna da je u redu da bude tako grub.
    Najlepše Vam hvala!

    Odgovoreno: 20. 02. 2009.
    • Zbog kandide nećete imati problema. Suvoća je zbog poremećenog sekreta, a što se tiče "ranice" uradite kolposkopiju i PA. Zavaljena materica jeste malo nezgodna za pregled, a potrebna je i Vaša saradnja i opuštenost [što nije uvek lako]. Možete ga promeniti to je Vaše pravo.