Ja sam u 34 nedelju trudnoce i imam vec 2 dana malo jace bolove u donjem delu stomaka. Dali mogu vec da se nadam za neku nedelju da pocinje porodjaj posto sam vec 4 prsta otvorena a i 3 dete mi je .

    Odgovoreno: 13. 03. 2007.
    • Porodjaj pre 37.-me nedelje je prevremeni porodjaj i tako rodjena deca su u riziku pre svega od respiratornog distresa (Problemi sa disanjem) tako da ne bi bilo pozeljno da se porodite u ovom periodu. Javite se svom lekaru i ako je tacno da ste toliko otvoreni Vi ste za hospitalizaciju i intravensku tokolizu (sprecavanje prevremenih matricnih kontrakcija).