Postovani Doktore Stefanovicu,
    Nakon dva spontana pobacaja (u 20 i u 16 nedelji trudnoce) posle gotovo tri godine svojevoljne pauze ponovo sam ostala u drugom stanju i trenutno sam u 13 nedelji trudnoce. Nakon ginekoloskog pregleda od pre nekoliko dana, doktor je ustanovio da je grlic malo smeksan i skracen ali da ne predstavlja za sada nikakvu opasnost. U nedoumici sam da uradim serklaz i gde bi to mogla da uradim u Nisu?
    Hvala unapred

    Odgovoreno: 12. 03. 2007.
    • Posle dva spontana pobacaja treba uraditi serklaz makar i iz psiholoskih razloga ( moje misljenje), bez obzira na stanje na grlicu. Najbolje je uraditi ga na G-A klinici.Javite se sa uputom posle 16-te nedelje trudnoce sa cistim VS, V+C brisom urednom KS (mirni leukociti) i urednim nalazom urina i to se zavrsava za 2 dana.