Majka mi je dobila ovu dijagnozu. Ima 74 godine.Ginekolog je pregledao, nije utvrdio nikakve anomalije pri pregledu, ali je odbio da joj radi Papa test jer je isti radila pre godinu dana i bio je uredan. Odskora joj se pojavilo slabije vaginalno krvarenje, što je i mene i nju zabrinulo. Možete li mi nešto više reći o uzrocima takvog krvarenja. Hvala unapred!

    Odgovoreno: 12. 03. 2007.

    • Metrorrhagio senilis- krvavljenje iz materice u poznom dobu zene uvek je suspektno na malignitet (karcinom endometrijuma) te je u tom slucaju potrebno uraditi frakcioniranu explorativnu kiretazu u cilju adekvatne i pravovremene dijagnoze a ako ima promena na grlicu i biopsiju istog ( mada u konkretnom slucaju grlic najverovatnije nije problem). Potrebno je obratiti se Vasem ginekologu i sprovesti ovu dujagnosticku intervenciju.