Molim Vas da mi protumačite sledeće nalaze: UZV pregled. kl ng 13+3 jedan plod UZ biometrija odgovara za 13+3 ng FHR poz. placenta zadnji zid dovoljno plodove vode CRL 62|13ng BPD 26|13+6ng NT 25mm srčana frekvenca 80|min DIJAGNOZA. Grav ml III+. St post SC N I. pp anomalio foeti Gravida vetusta.
    Unapred zahvalna,
    Vesna.
    Pozdrav!

    Odgovoreno: 26. 12. 2008.
    • Klinička gestacija = starost trudnoće po zadnjoj menstruaciji je 13 nedelja i 3 dana a UZ-čna starost bebe joj odgovara. CRL = rastojanje teme trtica kod bebe u mm; bpd = prečnik glave; NT = nuhalna translucenca - vratno zadebljanje (nešto je veće mada u dozvoljenim granicama); Dg. stanje posle carskog reza zbog anomalija fetusa; Stara trudnica.

Komentari na pitanje: #18068

    • Dobar dan . Trudna sam, sad će 28 nedelja. Doktor mi je stavio dijagnozu Grav ml VLL PPI ? Možete li mi reći značenje?

    • Molim vas da mi protumacite dijagnozu grav. Ml. I, condylomata acc. Vulvae? Znam da su ovo kondilomi u vulvi, ali ovo ispred ne znam sta zanci. Unapred hvala