Kolika je ph vrednost intimne regije, pošto sam na kutiji emulzije lactocid - a za int.negu pročitala da iznosi ph-5,2;  a Nivea čini mi se da je ph-4,7...Koji je najpribližniji prirodnoj vrednosti?

    Odgovoreno: 26. 12. 2008.
    • Normalna vrednost PH vaginalne sredine je 4,5 (ovu kiselu sredinu čini metabolizam Dederlajnovog bacila i ona je direktno uslovljena brojem ove bakterije). Stabilizaciji vaginalne flore doprinosi i unos oralnog probiotika za vag. floru Laktogina - probajte i sa tim.