Poštovani doktore,
    U 12.-oj nedelji trudnoće uradjen mi je ultra zvuk čije sam rezultate dala prilikom vadjenja krvi, odnosno radjenja double testa, čiji rezultat treba ovih dana da dobijem. Molim Vas da mi rastumačite oznake i vrednosti iz ultra zvučnog nalaza. CRL 73,6 BPD 23,6 HC 82,4 AC 66,7 FL 9,2 UZG 13+2 NT 0,7 NK 27 .
    Da li se iz ovog UZ pregleda vidi da su vratni nabori kod bebe u redu i da li je protok krvi kroz krvni sud bebine jetre onakav kakav treba da bude?
    Najlepše hvala na odgovoru

    Odgovoreno: 26. 12. 2008.
    • CRL = rastojanje teme trtica kod deteta i mere u mm; BPD= prečnik glave; HC=obim glave; AC=obim stomaka; FL=butna kost; UZG=ultrazvučna starost; NT= nuhalna translucenca (uredan nalaz); NK=nosna kost; Protok krvi kroz ductus venosus nije navedeno. Nalazi su u redu.