Poštovani,
    već dvije godine se mučim sa bolom u maloj karlici, išla sam kod dvadesetak ginekologa i niko nije vidio ništa strašno. Jedino su nalazili na brisu grlića enterokokus spp. Nalaz na mikoplazme i hlamidiju o.k Predložili su trudnoću pod pretpostavkom da je endometrioza, tako da sam ostala u drugom stanju i bolovi se nastavili sa jakim pečenjem pri mokrenju i mučninom. Morala sam raditi kiretažu jer sam pila ciprocinal u trudnoći dok nisam znala za nju. Kad god radim urin, nalaz je O.K.  Jednom se pokazala esherihija u vrlo malom broju a ja sam imala užasne tegobe. Pila sam razne antibiotike koje su doktori davali zbog enterokoka na grliću. A i injekcije garamicina zbog uroloških tegoba. UZ pokazuje samo malo zadebljanje mjehura, ali su rekli da i to nije strašno i da je vjerovatno ginekološki problem što ginekolozi poriču. Molim Vas, šta da radim i zašto ne mogu pronaći uzročnika u urinu a takve tegobe pecenja pri mokrenju imam.Tegobe se smiruju nocu kad lezim,Radila i bris uretre na klamidiju i mikoplazme. Urin ima ponekad i neprijatan miris a nalazi u redu. Bolovi su gotovo svakodnevni, posebno nakon odnosa što više i ne praktikujem.
    Da li bih trebalo raditi nalaz na neke druge uzročnike?
    Unaprijed se zahvaljujem

    Odgovoreno: 26. 12. 2008.
    • Na pamet mi pada bakterija Listerija monocitogenes - pa probajte sa tim. Moj savet su: Cistoskopija koju će uraditi urolog, i laparoskopija (ginekolog): kojom će se utvrditi eventualno prisustvo zapaljenjskih priraslica koje mogu biti uzrok navedenih tegoba. Mislim da su tegobe od strane urinarnog a ne genitalnog sistema. Kao test dok sve ovo ne organizujete uključite oralnu kontracepciju (ako je endometrioza - bolovi će se eliminisati); takođe UZ bubrega zbog mikrolitijaze (pesak u bubrezima).