1. Pitanje broj: #17982

    Poštovani,
    imam 43 godine i zbog tromesečnog izostanka menstruacije dobila sam kao terapiju PRIMOLUT NOR 5. Ovu terapiju pijem već dva meseca i prvi mesec sam nekako preživela, medjutim sada sam završila drugi mesec, ali izuzetno teško. Terapija mi je uticala na raspoloženje koje je postalo depresivno, osećam duboko neraspoloženje i nervozu u stomaku, a osećam i konstantni pritisak u donjem stomaku i imam osećaj već deset dana da ću dobiti, a tek sam danas popila zadnju tabletu. Osećam i mučninu pored nervoze. Napominjem da je posle provog ciklusa od 16 do 26 dana usledilo krvarenje.
    Da li moram da pijem ovaj lek i treći mesec, jer mislim da ne mogu to da izdržim, osim ovoga mislim da sam već u perimenipauzi, pa me zanima da li je potrebno na ovaj način i u mojim godinama izazivati veštački cikluse.
    Unapred hvala na odgovoru.

    Odgovoreno: 23. 12. 2008.

Ostavite komentar