Imam 30god i 4.god. u braku. Prije 2 godine pokušali smo sa liječenjem neplodnosti - u stvari ništa posebno doktor nije utvrdio - radili smo ultrazvučni pregled, papa test, spermogram - sve je bilo u redu. U međuvremenu sam počela odrađivati pripravnički, pa sam prestala sa pregledima. Nedavno sam htjela da nastavim, jer se za ovu godinu i po opet nije ništa desilo. Sad mi je papa test pokazao malu upalu. Često osjetim peckanje i žarenje - da li to može da ima veze sa tom upalom, da li predlažete li neke druge pretrage i koje? Prije godinu dana imala sam e.coli u mokraći, pa sam mislila da je to peckanje povezano sa tim, ali nedavno sam uradila urinokulturu i nalaz je bio sterilan. Sad mi nije ništa jasno. Mogu li biti u pitanju neke gljivice ili nešto slično što uzrokuje neplodnost. Da li je moguće da urinokultura ne pokaže neke bakterije, jer ja često osjetim nadutost mokraćne bešike i žigove u predjelu mokraćnih kanala.
    Unaprijed hvala!

    Odgovoreno: 23. 12. 2008.
    • Previše pitanja sa potencijalno bezbroj odgovora. Savet: problemu koji imate [a imate ga], a to je bračni sterilitet, morate pristupiti ozbiljno, potpuno posvećeno i protokolarno. Za početak cu Vas zamoliti da na sajtu pročitate moj tekst o bračnom sterilitetu - tu su Vam dati protokoli ispitivanja para - i da krenete po protokolu korak po korak.