Pojavio mi se osip na desnoj strani lica (na obrazu), u vidu sitnih, kao potkožnih akni (znači ne klasične bubuljice)...kako se one mogu otkloniti, prisutne su već duže vreme (oko 2 meseca). Inače, imam jako osetljivo lice, naročito zimi, kad je sklono perutanju i crvenilu i često mi se pojavljuju akne i kad prodju često mi ostanu fleke.
    Kako se one mogu otkloniti? Samo da pomenem da imam izrazito neredovne menstruacije, pa me zanima da li može i to da ima veze.

    Odgovoreno: 23. 12. 2008.
    • Uz konsultaciju ginekologa, a posle uradjenog hormonskog statusa, kolposkopije i PA, kao i UZ-ka moj savet bi bio oralni kontraceptiv sa antiandrogenim efektom Diane 35 6-9 meseci minimum. Takodje bih predložio konsultaciju dermatologa. Neredovan ciklus može biti uzrok promena koje imate [hormonski status].