Poštovani Dr,
    15.12.08. test na trudnoću mi je bio pozitivan, pa sam 18.12.08. uradila i test iz krvi da bih potvrdila i rezultat je bio BETA HCG 1384 mlU/mL. Bila sam veoma srećna, ali onda mi je drugarica, koja već ima dvoje dece rekla da je moja beba starija nego što ja mislim po tom nivou hcg-a. Jako sam zabrinuta zbog toga. Po mojim proračunima taj dan kad sam radila test iz krvi je bio u sred 3. nedelje od kad sam trudna. Poslednju menstruaciju sam dobila 16.11.08, a nezaštićene odnose sam imala samo 23, 29 i 30.11.2008. S tim da je maybe baby pokazivao plodne dane 29. i 30.11.08. Pregled kod ginekologa mi je zakazan za 23.12.08, ali ja ne mogu da dočekam, mnogo me brine što mi je toliko visok taj HCG. Na internetu u tabeli piše da u trećoj nedelji bi trebalo da bude od 5-50 mlU/mL, a u četvrtoj 5-426mlU/mL. Još više me je zabrinula doktorka moje drugarice, koju sam zvala da pitam i rekla mi je da mi je nivo hormona povišen i da to mora da se prati.
    Molim Vas, recite mi svoje mišljenje o svemu ovome. Inače, ovo mi je prva trudnoća.
    Unapred hvala puno.