Poštovarni doktore,
    Imam bakteriju trichomonas vaginalis. Pisali ste mi da se dobija preko seksualnog odnosa, ali ja ga nisam imala. Postoji li drug način kako se dobija i pila sam tablete Orvagyl. Da li je potrebno opet da pijem ili dovoljno je jedna doza. Da li zam izlečena sa jednom dozom tablete ili ne.

    Odgovoreno: 21. 12. 2008.
    • Možda ga niste imali u nekom periodu - a infekcija jeste sexualno prenosiva i tu nema dvojbe. Moguće je da Vam je iz nekog prethodnog perioda. Doduše opisuje se put preko bazena, kozmetičara itd.., ali ja lično tipujem gotovo isključivo sex. put.
      Da li ste izlečeni - proverite brisom - opet lično više volim 10-dnevnu terapiju i oralnu i vaginalnu. Partner obavezno ista terapija.