Molim za savet. Da li su kontraceptivne pilule 'postinor2' preporučljive za upotrebu s obzirom da sam pre 24h imala rizičan, nezaštićen seksualni odnos? Kakav je njihov efekat, i efikasnost? Poslednju menstruaciju sam dobila 11. decembra, i uglavnom su mi redovne.
    Da li lek može nešto da poremeti u organizmu?
    Unapred hvala.

    Odgovoreno: 21. 12. 2008.
    • One su nužno zlo i prilično su uspešne ako se uzmu unutar [najviše] 72 h od nezaštićenog odnosa. To su visokodozažne hormonske tbl i uzimaju se samo iznimno. Vaš nezaštićeni odnos je bio 8-og dana ciklusa što nisu plodni dani. On će izazvati krvavljenje pre očekivanog.