Poštovani doktore,
    unazad 4 meseca imam jake bolove jajnika i veoma bolni menstrualni ciklus, ne pomažu mi nikakvi antibiotici. Moj ginekolog kaže da su u pitanju mikrocistični jajnici, imam redovne menstruacije, a nemam krvarenja prilikom odnosa. Imam 28 godina i nisam radjala. Moj ginekolog mi je prepisao terapiju XORIMAX 500 mg.i ginodaktanol vaginalete i kapsulu flukonal 150 mg.
    Molim za Vas savet i mišljenje...

    Odgovoreno: 21. 12. 2008.
    • Žao mi je ja ne znam šta je xorimax- a nema ga ni u registru lekova. Ginodaktanol- pokriva III i VI grupu sekreta, a flukonal je antimikotik- što je ok terapija. Za navedeni problem moj savet je oralna kontracepcija - novokoncipirana tbl. YAZ [niskodozazni OK sa dobrim dejstvom na PMS]. Ova terapija [6 meseci] će eliminisati probleme koje imate - sigurno.