Ginekolog mi je preporučio da uradim "double test" nakon urađenog ultrazvuka. Na ultrazvuku je sve bilo ok, ali kažu da sada i ženama nakon tridesete godine preporučuju ovaj test zbog otkrivanja eventualnih anomalija ploda. Ovo mi je dvanaesta nedelja a dogovorili smo se da za par nedelja uradimo 4D ultrazvuk.
    Da li se na njemu vide eventualne anomalije isto tako dobro kao na "double test-u" i da li je onda uopšte neophodno sada uraditi taj test?
    Unapred hvala na odgovoru.

    Odgovoreno: 21. 12. 2008.
    • Double test se nudi [barem ja] neselektivno- svim trudnicama- to je biohemijski screening na Downov sindrom. O tome više pročitajte na sajtu u tekstu Testiranje u trudnoći. 4D Vam nije potreban tako rano, a ako ga radite onda oko 22-24 nedelje trudnoće.