Poštovani doktore,
    Moja snaha 25 g trudna je 3 meseca, dobro se oseća, medjutim ima neke nalaze na hepatitis B. Dana 27.ll. su a) Šta se traži: Anti HBc total(<8 neg. 8-12 sumnjiv> 12 pozitivan) Rezultat: < 5 mU/ml negatrivan b) Šta se traži: Anti HBc total(>=1,4 negativan; 1-1,4 sumnjiv; < 1 Rezultat:0,00 pozitivan c)Šta se traži: HBc Ag (<0,13 negativan. >= 0,13 pozitivan Rezultat: 18,84 pozitivan Inače bilirubin ukupni je 7,4,transeminaze 18 i 14
    Da li ima neke posledice za plod i šta nam savetujete?
    Unapred hvala,
    Milomir Stanković

    Odgovoreno: 21. 12. 2008.
    • Tumačenje po ovom pitanju moraćete da potražite od infektologa [hbc= hepatitis B core- jezgro- samo deo virusa], HBS [s=surface-površina] nije ni uradjeno tako da ja ne mogu tumačiti ove rezultate. Ako je HBS + onda posle porodjaja beba prima vakcinu i o tome se obaveštava neonatolog-nema opasnosti za bebu.