Poštovani doktore,
    Pre dve godine pojavilo mi se nekoliko malih bradavica na genitalijama. Mazala sam podofilin i to je prošlo. Medjutim rezultat papanikolau testa je bio PA III. Radila sam biopsiju i rezultat je bio CIN 1. Redovno radim papa test i za sada je sve u redu (PA II). Medjutim ja sam u stalnom strahu da se ne pojave ponovo kondilomi, pošto sam čitala da se opet mogu pojaviti.
    Interesuje me da li smem da imam odnos sa dečkom bez kondoma? Imam 30 godina i htela bih da rodim dete. Postoji li neka opasnost za plod s obzirom da sam imala kondilome?

    Odgovoreno: 21. 12. 2008.
    • Trebalo je da uradite tretman grlića posle biopsije [laser]- tako bi ste bili mirniji za duži vremenski period. Kondilomi se uvek mogu pojaviti naročito u stanju sa padom imuniteta [a trudnoća jeste takvo stanje] no to nije razlog da Vi ne pravite dete i ne rodite- samo napred bez bojazni sve je rešivo. Srdačan pozdrav.