Na osnovu MR pregleda ustanovljeno je sledeće: U predelu zadnjeg zida uterusa detektuje se subserozni miomatozni nodus dijametra 23mm i jedan submukozni 22mm. Na prednjem zidu, sasvim nisko tako da zahvata regiju grlića prikazuje se miomatozni nodus dijametra 20mm. U projekciji levog ovarijuma folikularna cista dijametra 29mm, a u desnom 16mm.
    Molim Vas za mišljenje šta da preduzmem i da li se oni moraju odstraniti hiruški, ili postoji neki drugi metod.
    Hvala

    Odgovoreno: 21. 12. 2008.
    • Za početak najbolje je da ako Vam je to u planu probate da ostanete trudni. Ako u tom segmentu bude bilo problema [u sledećih 12 meseci] uradite histerosalpingografiju [rentgensko snimanje šupljine materice] da bi se videlo da li submukozni miom remeti šupljinu materice i predstavlja problem. Ako je tako onda će operacija biti indikovana - a ako ne samo praćenje. Dakle savet: trudnoća.