Poštovani,
    radila sam triple test u sedamnaestoj nedelji trudnoće i dobila sledeći rezultat: AFP 20.7 Corr.Mom. 0.67, uE3 5.1 Corr.Mom 0.60, HCG 9 380 Corr.Mom 0.41
    Da li možete da mi kažete šta znače ove vrednosti i da li je ovo dobar rezultat.
    Hvala

    Odgovoreno: 21. 12. 2008.
    • Radi se o biohemijskom scriningu na Downov sindrom čija je validnost oko 70%, a koji nam služi da selektujemo žene za amniocentezu. Ove vrednosti ukazuju da ste u povišenom riziku da dete koje nosite ima Downov sindrom te je savet amniocenteza [ispitivanje plodove vode]. Javite se svom lekaru.