Poštovani,
    Radila sam vaginalni bris i rezultat je sledeći: U direktnom preparatu uočene slepljene epitelne ćelije (clue cells), gram negativni kokobacili u velikom broju, bez prisustva leukocita i laktobacila. Susp. Sy. bakterijske vaginoze.
    Možete li mi reći kakav je ovo rezultat, jer sam pregled zakazala tek za nedelju dana, a nestrpljiva sam.
    Hvala.

    Odgovoreno: 21. 12. 2008.
    • Imate bakterijsku vaginozu [predominacija anaerobnih bakterija u sekretu]. Ne smatra se sex. prenosivom- siroko rasprostranjen poremecaj u zenskoj populaciji. Th. Vag. orvagyl jedno pakovanje ce biti dovoljno. Takodje pijte tbl. Laktogin duze vreme po uputstvu.

Komentari na pitanje: #17689

    • Postovani, Sta znaci i sta da koristim za ovaj rezultat Vaginalne epitelne celije clue 70 posto Kokobacili u vecem broju Laktobacili u manjem broju Bakterijska vaginoza nalaz pozitivan

    • Da li treba posle terapije ici na kontrolu i da li mogu sad imati odnos sa partnerom posto sam zavrsila sa terapijom a nisam bila na kontroli