Molila bih Vas da mi odgovorite, da li postoje znaci hpv-a. Na ultazvuku mi je konstatovano da imam RVF,8,75*5,67*5,75,bez ikakvih upala jajnika,sve uredno, ali materica miomatozna. Kolposkopski nalaz uredan,grlić materice uredan,ali je dr. sumnjala na izbrazdane zidove vagine,da su uzrok sekreta,ili hpv-a. VS-III,PA pregled II,NALAZI UREDNI. Zbog sumnje na hpv,koji nije utvrđen ni običnim pregledom , dobila sam vaginalete.  Unapred Vam hvala!

    Odgovoreno: 25. 11. 2007.
    • Navedene UZ mere neznatno odskacu od mera normalne materice- nema opisa miomatoznih cvorova- tako da potrazite objasnjenje Vaseg lekara. Pretpostavljam da niste radjali te je normalno da su zidovi vagine izbrazdani ( to su tzv. "rugae vaginalis"-odnosno normalan nalaz kod zene koja nije radjala)- i to nije HPV infekcija. Vaginalete ste dobili zbog poremecene grupe sekreta a ne da bi ste lecili HPV infekciju jer se ona tako ne leci a Vi je u stvari i nemate. { Manifestacija HPV infekcije su kondilomi i promene na grlicu koje se jasno kolposkopm mogu definisati}.