Poštovani doktore, imam jedan problem. Pre 3 nedelje sam imala na velikim usnama sa unutrašnje strane nešto što je podsećalo na bubuljicu. Na dodir je bilo bolno. Na svoju ruku sam nanosila gentamicin mast i to je prošlo za 3-4 dana.Pre par dana ponovo se pojavila na velikim usnama isti problem ,ali na drugom mestu.Imam 38 godina ,1 dete menstruacija uredna. Molim za savet i napišite mi molim vas koliko treba da prodje vremena od terapije da bi se uradio vaginalni test za sekret.

    Odgovoreno: 19. 11. 2007.
    • Vrlo je verovatno da se radi o infekciji izvodnog kanala Bartolinijeve zlezde. Najbolje bi bilo da se obratite ginekologu, ali ako nemate vremena a promena je zapaljenjskog tipa (crvenilo, bol, oteklina ) mozete lokalno primeniti mast flogocid uz obaveznu primenu vaginaleta sirokog spektra (Neopenotran) i antibiotika sirokog spektra (Dovicin 2x1 -5 dana). Ukoliko se ne poboljsa stanje obratite se ginekologu.