Poštovani,
    Moja ćerka koja ima 25 godina primjetila kako joj je desna dojka povečana.Inače, ima obadvije dojke iste. Nju ništa ne boli, samo što je i ona uplašena. Molila bih Vas da mi kažete koji bi mogli biti uzroci tome. Za nekoliko dana ide na ultrazvuk, ali do tada ja i ona živimo u strahu, jer i ja (njena majka) imam lobularni carcinom in situ. Inače, moja kćerka je relativno zdrava osoba.
    Unaprijed hvala i sa nestrpljenjem čekam Vaš odgovor.
    Zabrinuta majka.

    Odgovoreno: 28. 09. 2008.
    • Asimetrija je mnogo češće prirodno stanje no apsolutna simetrija. Moguće da je Vaša ćera radila nešto-fizički-pa ako je dešnjak da je došlo do upale mišića te strane, a da ona to subjektivno tumači kao uvećanje dojke. Cela dojka se ne uvećava kod malignih promena - obično se pipa tumefakt, menja koža iznad njega i bradavica uvlači. Ako toga nema mislim da nema razloga za brigu, ali obavezno uradite UZ.